Dekarskie masy bitumiczne – zastosowanie

Nie zawsze przeciekający dach oznacza jego kosztowny remont. Przy niewielkich nieszczelnościach i przeciekach wystarczy zastosować gotowe masy bitumiczne.

Newralgiczne miejsca na dachu

Do wykonania dachu najlepiej jest zatrudnić doświadczoną i sprawdzoną firmę. Mamy wtedy gwarancję, że przez wiele lat dach będzie szczelny i nie będzie wymagał napraw.

Położenie połaci dachowych jest stosunkowo proste, ale najważniejsze jest wykonanie obróbek blacharskich i ich uszczelnienie. To w zasadzie od jakości ich wykonania w dużej mierze zależy szczelność dachu. Niewłaściwie zrobione mogą powodować przeciekanie dachu już przy pierwszych opadach deszczu.

Szczególną uwagę należy zwrócić obróbki blacharskie przy kominach, ciągach wentylacyjnych, oknach dachowych, rynnach, połączeniach dachu ze ścianą oraz na wszelkich załamaniach. To tam najczęściej dochodzi do nieszczelności i przecieków dachu.

Uszczelniające masy dekarskie

Najlepszym sposobem na uszczelnienie niewielkich przecieków w dachu są gotowe masy uszczelniające. To preparaty w formie pasty bardzo łatwe do nałożenia za pomocą szpachli lub kielni. Najlepsze są masy bitumiczne na bazie rozpuszczalników z dodatkiem włókien. Takie masy są elastyczne, szczelne i można nakładać je na powierzchnie mokre. To bardzo ważne, bo z naprawą drobnych usterek nie ma co zwlekać. Arbolex Aqua Stop to masa, która nadaje się do uszczelniania różnych powierzchni dachowych. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością niezależnie od podłoża.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Materiały i usługi budowlane. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.